Property in Alanya. Ideal Estates, +90 532 777 4 777

Proje Aşamasında Gayrimenkul Satın Almanın Avantajları

Proje Aşamasında Gayrimenkul

Last Updated on Ekim 24, 2023 by Ideal Editor

Türkiye’de Proje Aşamasında Gayrimenkul Satın Almanın Avantajları

Türk emlak pazarına yatırım yapmayı düşünüyorsanız, Proje Aşamasında gayrimenkul satın almayı düşünmüş olabilirsiniz. Bir plan dışı gayrimenkulün tanımına başlayalım. Plan dışı satın alınan bir gayrimenkul, henüz inşa edilmemiş olan bir mülktür. Dolayısıyla alıcılar, bir mülk seçerken çeşitli tasarım ve düzenlemeler arasından seçim yapma olanağına sahiptir. Proje Aşamasında gayrimenkul satın aldığınızda, mülkünüzü kişiselleştirebilirsiniz. Plan dışı satın alınan gayrimenkul, tamamlanmamış bir durumda satın alınır. Bu nedenle eviniz hazır ve tamamlandığında beklemelisiniz.

Türkiye’de Proje Aşamasında gayrimenkul satın almak, mülkün bitirilmeden önce ev sahibi olmayı içerir. Türk emlak pazarına giriş yapmanın harika bir yol olabilir. Bu makalede Türkiye’de plan dışı gayrimenkul satın almanın avantajlarını daha yakından inceleyeceğiz.

Türkiye’de Proje Aşamasında bir ev satın almanın bir dizi avantajı bulunmaktadır:

Uygun Maliyet

Türk emlak sektörü hala büyümekte olduğu için çoğu insan uygun fiyatlarla mülk satın alabilmektedir. Şimdi satın alarak gelecekteki fiyat artışlarından tasarruf edersiniz. İnşaat başlamadan önce geliştiriciler, genellikle en yeni projelerinde indirimler sunarlar ve mümkün olduğunca çok daire satmayı amaçlarlar.

Hayalinizdeki Konutu Oluşturun

Türkiye’de Proje Aşamasında gayrimenkul satın aldığınızda, tasarım ve üretim süreçlerinin tam kontrolünü elinizde bulundurursunuz. Yeni evinizin inşası sırasında veya sonrasında hoş olmayan sürprizlerle karşılaşma endişesi taşımanıza gerek yoktur.

Farklı Yapı Stilleri ve Kat Planları

Türkiye’deki emlak sektörü bugün bir dizi farklı yapı türü ve kat planı sunmaktadır. İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı seçin ve gerektiğinde bunu değiştirme veya sonradan değiştirme olanağınız olsun.

Opsiyonel Mortgage

Bir mortgage ile final maliyetinden daha düşük bir fiyata satın alabilirseniz, satın almanızı finanse etmek sizin için daha basit olacaktır.

Ödeme Esnekliği

Tamamlanmış bir mülk satın alırken alıcı, tam miktarı bir seferde ödemek zorundadır. Ayrıca, kayıt ücretleri ve diğer çeşitli masraflar da vardır. Ancak, yapım aşamasında olan projeleri satın alırken sadece bir rezervasyon tutarı olarak bir kısmını ödüyorsunuz. Ayrıca ödeme konusunda esneklik vardır ve bir yapım aşamasında gayrimenkul satın almak için büyük bir miktarı ayarlamak zorunda değilsiniz.

Proje Aşamasında Gayrimenkul Satın Alırken İpuçları

Plan dışı gayrimenkul satın alırken akılda tutulması gereken bir tavsiye, çevreyi iyi bir şekilde araştırmaktır. Ayrıca, mülk geliştiricilerini araştırmalı ve düzenli olarak siteyi ziyaret ederek ilerlemelerini takip etmelisiniz. Bunu yaparak riskleri azaltır ve güvenli bir satın alma işlemi sağlarsınız.

Compare listings

Karşılaştırmak