Property in Alanya. Ideal Estates, +90 532 777 4 777

Alanya Gazipaşa Uluslararası Havalimanı

Alanya Gazipaşa Uluslararası Havalimanı

Last Updated on Kasım 12, 2023 by Ideal Editor

Alanya Gazipaşa Uluslararası Havalimanı (GZP)

Alanya Gazipaşa Uluslararası Havalimanı (GZP), 2022 yılında yaklaşık 20 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Antalya ilinin ikinci havalimanıdır. Antalya’nın ziyaretçilerinin %25’ten fazlası aslında Alanya’da tatil yapmıştır.

Mevcut Antalya Havalimanı’nın Alanya’daki ana turistik destinasyonlara uzak olması nedeniyle, yeni Alanya Gazipaşa Uluslararası Havalimanı’nın geliştirilmesi ve işletilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir.

Havalimanı, Temmuz 2010’da Borajet tarafından İstanbul’dan günlük iç hat uçuşlarıyla hizmete açıldı. Uluslararası uçuşlar, 2011 tatil sezonunda Amsterdam’dan başladı. Yeni havalimanı, Alanya’ya sadece 30 dakika uzaklıktadır ve önceki en yakın havalimanı olan Antalya Havalimanı ile Alanya arasındaki 2 saatlik yolculuk süresine kıyasla daha kısa bir yolculuk süresine sahiptir.

Havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 1.500.000 yolcu, terminal alanı 6.700 metrekare ve 105 araç kapasiteli bir otopark bulunmaktadır.

Kantin

Çok geniş menü seçenekli bir self-servis cafe olan Kantin, 2010 yılından bu yana sokak yemeği kültürünün örneklerini bir araya getiriyor. Konsept sokak yemekleri üzerine kurulu ve hamburger, ızgara çeşitleri, sosis, tost ve sandviç gibi lezzetler, sağlıklı salata ve çorbalarla, uygun fırın ürünleriyle birlikte servis ediliyor. Ayrıca bir market bölümü de var. Bu bölüm kitaplar, dergiler, gazeteler, oyuncaklar, CD’ler, yolculuk kitleri, güneş losyonları gibi, yolcuların seyahate çıkmadan önce ihtiyaç duyabilecekleri birçok değişik ürün içeriyor.

ATÜ Duty-Free

Gidiş ve geliş katlarında pasaport kontrolü sonrasında yer alan mağazalarımızda dünyaca ünlü markaların birbirinden farklı ürünlerini bulabilirsiniz. Duty Free mağazalarımızda parfüm, kozmetik, alkollü içecekler, sigara ve çikolata, oyuncak ürünlerinin yanı sıra Türk ürünlerini de satın alabilirsiniz. Özel indirimli ürünlerimize büyük fiyat avantajları için göz atmayı unutmayın.

Gerçekler ve Rakamlar
  • En İyi 5 Havayolu Listesi: SAS Scandinavia, Transavia NL, Corendon Airlines, Pegasus Airlines, Tailwind Airlines, Jettime, Small Planet
  • Hizmet Veren Havayolu Sayısı: 7
  • Doğrudan Uçuş Noktaları Sayısı: 10
  • Terminal Sayısı: 1
  • Pist Sayısı: 1 Ana Pist Uzunluğu (metre): 2,000 x 45m
  • Yolcu Sayısı (yıllık): 1,102,300
  • Operasyonel Açılış Saatleri: 24/7
  • Şehir Nüfusu: 100,000
  • Uçak Park Alanları: 3

Ideal Estates, Gazipaşa Uluslararası Havalimanı’na gidiş dönüş Havalimanı Transfer Hizmetleri sunmaktadır.

Compare listings

Karşılaştırmak