Property in Alanya. Ideal Estates, +90 532 777 4 777

ALICI REHBERİ

Abonelikler

Abonelikler

Türkiye’de gayrimenkul satın aldıktan sonra yapmanız gereken belirli işlemler bulunmaktadır. Elektrik, su, gaz, telefon hizmetleri gibi abonelikler, düzenlemeniz gereken en önemli şeyler arasında yer alır. Ideal Estates, tüm evrak işlemlerinin tamamlandığından emin olarak, tüm kamu hizmeti aboneliklerinizi başvuru sürecinizin stres olmaktan çıktığından emin olmanıza yardımcı olur.

Bir ev/daire veya iş yerine taşınırken, elektrik ve su aboneliği yaptırılması zorunludur. Telefon aboneliği için başvuruda bulunmak isteğe bağlıdır. Tüm bu abonelikler, taşınan kişinin adı altında imzalanmalıdır. Başka bir adrese taşınan herhangi bir kişi, satın alarak veya kiralayarak, kişisel olarak veya vekalet yoluyla bir vekil aracılığıyla abonelik yaptırmalıdır.

Elektrik Abonelikler

Kendi gayrimenkulünüze veya uzun süreli kiralık bir eve elektrik hizmetleri için abonelik yapmanızı sağlamalısınız.

Eğer taşınma işlemi yapıyorsanız ve zaten bir elektrik aboneliğiniz varsa, mevcut gayrimenkul için aboneliğinizi iptal ederek yeni adresinize aktarın.

Elektrik hizmet sağlayıcısı abonelik için bir teminat talep edecektir. Teminat, aboneliğinizin iptali durumunda iade edilebilir.

Gerekli Belgeler:

 • Tapu Sureti (Türkiye’de TAPU olarak bilinir)
 • İkametgah Belgesi
 • Türkiye Vergi Kimlik Numarası
 • Abonelik başvurusu
 • Ya sahibinin Pasaportunun veya Türk Kimlik Kartının bir kopyası (KİMLİK KARTI)
 • Zorunlu deprem sigortası poliçesi (DASK)

Tüm abonelik sözleşmeleri, elektrik sağlayıcısının şube ofisinde bizzat imzalanmalı veya bir vekil aracılığıyla vekalet yoluyla imzalanmalıdır.

Su Abonelikler

Yeni su aboneliği alma işlemi için öncelikle ilgili bildirimi yapmak için yaşadığın şehirdeki belediyeye bağlı olan Su ve Kanalizasyon İdarelerine başvurman gerekiyor. İlgili hizmet dairesine fiziksel olarak başvuruda bulunmak ve zaman ayırmak istememen durumunda ise alternatif olarak E-Devlet başvurusu öne çıkıyor.

Aboneliğinizi aktive etmek için bir teminat ödemeniz gerekecektir.

Gerekli Belgeler:

 • Tapu Sureti 
 • İkametgah Belgesi
 • Türkiye Vergi Kimlik Numarası
 • Abonelik başvurusu
 • Ya sahibinin Pasaportunun veya Türk Kimlik Kartının bir kopyası (KİMLİK KARTI)
 • Zorunlu deprem sigortası poliçesi (Türkiye’de DASK olarak bilinir)

Büyükşehir bölgesinde yaşıyorsanız, başvurunuzu büyükşehir belediyesine yapmalısınız. Diğer bir bölgede yaşıyorsanız, ilgili şehrin Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

Telefon, Kablo TV, İnternet ve Uydu Abonelik

Ev/daire veya iş yerinizde İnternet, Kablo veya Uydu TV hizmetlerinden faydalanmak için ilgili servislere abonelik başvurusunda bulunmalısınız. Bölgesel sporlar, hava durumu, haberler ve daha fazlasını içeren yüzlerce kanalı içeren Kablo, İnternet ve Telefon Paketleri gibi birçok seçenek sunan birçok şirket bulunmaktadır.

Hizmet sağlayıcısına bağlı olarak, abonelik başvuruları bizzat, telefonla veya çevrimiçi olarak yapılabilir. Hizmet sağlayıcıları, ilgili hizmetler için sözleşmeli veya sözleşmesiz paketler ve tarifeler sunar.

Abonelik şirketinin yetkilileri, hizmetleri aktive etmek için kurulum yerine gelirler. Bu amaçla, şirket tarafından bir randevu tarihi verilir. Abone veya abone tarafından belirtilen kişi, randevu saatine adreste olmalıdır.

Compare listings

Karşılaştırmak